Fotoğraf Öyküleri

TO ME, PHOTOGRAPHY IS AN ART OF OBSERVATION. IT’S ABOUT ABOUT FINDING SOMETHING INTERESTING IN AN ORDINARY PLACE…. I’VE FOUND IT HAS LITTLE TO DO WITH THE THINGS YOU SEE AND EVERYTHING TO DO WITH THE WAY YOU SEE THEM.

— ELLIOTT ERWITT

Sehayat ve Fotoğraf aynı ipe bağlı, el ele gidiyor bize göre. Gittiğimiz o yerleri, gezdiğimiz şehirler, keşfetmenin daha eşsiz daha iç içe yolu kamera. Her anı o anda kaydetmek ve saklamak, paylaşmak, tekrar o ana dönmek önemli.

Herkesin çektiği fotoğrafları çekmek ya da meşhur anıtın fotoğrafını çekmek bize göre değil. Biz otobüse binmeden 30.000 adım atıp şehri gezmeyi seven, halka karışıp kültürü fotoğraflamayı / videosunu çekmeyi tercih ediyoruz.

Sokaklarda gezinirken ya da evlerin bahçesini gözlerken o ana özel, çok daha güzel bir fotoğrad yakalayıveriyoruz. Eşsiz karakterler beliriveriyor birden ve ansızın kaybolmak üzere. O yüzden fotoğraf.  Seyahat zamanımız boyunca o bölgedeki manzara, sanat ya da mimari üzerine lensim ile bir bağlantı kurmaya çalışıyorum.

En güzel seyahat hatıralarımız fotoğraflarımızın içinde en özensizce ya da ansızın çekilenler oldu.

Bu sayfada sizin için de ufak anlatıcı yazılar paylaşacağım. »Nasıl daha güzel (gerçi kime göre neye göre) fotoğraf çekilir, Bizim kamera ekipmanımız neler ve nasıl kullanıyoruz ve bizim favori fotoğraflarımız. – umarım size de ilham verebilirim! 🙂