Barselona’da Vegan Tapas Arayışı : Teresa Carles

Barcelona’ya gitmeye karar verdiğimizde, Mert’in bana sürekli hatırlattığı şey leziz tapasdı. İkinci harika şey ise Gaudi’nin eserleriydi.

 

Teresa Carles   

11.02.2018

Tapas yiyebilmem için hem glütensiz hem de vegan olması gerekiyor. Barselona’daki ikinci günümüzün akşamında nihayet vegan tapas yapan bir yer bulduk. Tam da rastlamak istediğimiz türden bir yer: Teresa Carles!

 

Teresa Carles Borràs‘ın şefliğini yaptığı, kendisinin vejetaryen restaurantlarından birisi burası. Diğeri Flax and Kale. Bir de juicery’si var: Teresa’s Juicery. Yaptıkları beni kendine öyle hayran bıraktı ki!

Hem vegan hem vejetaryen seçenekler sunan, tapasdan glutensiz tatlı ve sebze sularına dek her şey var.

Vejetaryen ve vegan tüm tapas çeşitleri enteresandı. İlk defa tofudan yapılmış vegan balık konserve tattık. Balık tadında ama içinde balık yok, inanamıyorum hala.

 

Yukarıda gördükleriniz tapasdan bazıları, soslu patates köftesi, çimlendirilmiş tohumlarla süslenmiş baharatlı zeytinler, ve bir kaç çeşit vegan köfte daha.

Lotus fries , lotus çiçeğinin kök kısmının dilimlenip kızartılmasıyla yapılan bir çıtır atıştırmalık. İlk defa duyduğum ve tadının patatese yakın olup leziz olduğunu söylemem gerek. Eğer karşınıza bir gün lotus kızartması çıkarsa mutlaka yemelisiniz.

Guilt Free Chocolate Cake. Yani pişman etmeyen çikolatalı pasta. Hafif, vegan, glutensiz. Cennetin tadı bu pasta gibi olmalı! 10 Şubat, bir gün öncesiydi ve bir nevi doğum günü pastam gibi oldu 🙂

Hindistan cevizi kremasının soğukken çikolata ile çırpılmasıyla hazırlandığını düşündüğüm çikolatalı pasta kreması, glutensiz olduğuna inanmamı zorlaştıran kıvamdaki keki ile mükemmel bir uyum içindeydi.

Mert’in seçtiği vegan cheesecake. Akçaağaç şurubu, vanilya, altın çilek ile taçlanmış! Loş ışıklı çekim kalitem, insanı hayrete düşürüyor biliyorum..

Ana yemek olarak: patates ve bezelye yemeği ile vegan hamburger tavsiye edebilirim.


Barselona’ya yolunuz düştüğünde, buraya gelmek isterseniz kalabalık bir gün ise oturmak için biraz beklemeniz gerekebilir çünkü rezervasyon gerekecek kadar dolu oluyor. Yer bulamayabilirsiniz bile. Şansımıza biz sadece 10 dk kadar bekledik ve içeriye geçebildik.

Teresa Carles Menu fiyatlarının da uygun olduğunu son olarak eklemek isterim. 


 

Yazıyı beğendin mi? Pin’lemeyi unutma!

Follow: