VSCO Uygulaması İLE FOTOĞRAF EDİTLEMEK #1

VSCO app NEDİR?

VSCO uygulaması bir fotoğraf editleme uygulaması. Ben ilk keşfettiğim zamandan beri kullanmaktan vazgeçemiyorum. Hazır filtreleri oldukça kulanışlı ve zaman kaybı olmadan hızlıca editi tamamlamanızı sağlıyor.

Verimli kullanıldığında başka hiç bir uygulama ya da program gerekmiyor fotoğraf editlemek için, yani çok ayrıntılı fotoğraf editlemek istemiyorsanız. Adobe lightroom ile karşılaştırılamaz tabii. Ama üşengeçseniz vsco app ile hazır filtreleri futursuzca kullanıp istediğiniz tonlarda editleyebilirsiniz.

Uygulamayı ilk indirdiğinizde yaklaşık 12 adet hazır filtre hediye ediyor. Uygulamada mağaza kısmı da var burada hazır renk filtreleri oluyor ve bazen güncellenip yeni tonlar da ekleniyor.

VSCO uygulaması içinde de tıpkı instagram gibi profil kısmı var ve burada fotoğraflarınızı paylaşabiliyorsunuz, diğer yaratıcıları da takip edebiliyor ve beğendiğiniz fotoğrafları favorilere kaydedebiliyorsunuz.

VSCO APP İLE NASIL FOTOĞRAF EDİTLENİR?

Çok kolayca, evet.

Hatta bu postu yazarken bile vsco’yu bilmeyen kalmamıştır muhtemelen diye düşünüyordum. Ancak Instagram’dan hala sorular aldığım için bilmeyenlere açıklayıcı bir yazı olabilir diye farz ediyorum.

VSCO uygulamasını telefonunuza indirdikten sonra:

UYGULAMA İNDİRME LİNKİ

  • Fotoğraf Ekle butonuna basarak albümden fotoğraf seçip VSCO galerisine ekle
  • Fotoğrafı seç ve editleme butonuna bas

  1. Filtresiz Fotoğraf
  2. VSCO E4 filtresi
  3. Pozlandırma (Exposure)  -1.6
  4. Karşıtlık (Contrast) -2.8
  5. Doygunluk (Saturation) -0.7
  6. Fotoğrafı uygun şekilde kes (crop)

 

 YAZIYI BEĞENDİN Mİ? PİN’lemeyi Unutma 🙂

Follow: