Gold Coast, Avustralya’da Gidilecek 10 Sağlıklı Cafe

Son zamanlarda yaygınlaşmaya başlayan sağlıklı cafeler dikkatimi çekmeye başladı. Türkiye’de de bu yoğunluk en fazla İstanbul’da. Ama ben yolun düşer de Gold Coast’a gidersin diye (ya da ilham almak için) 10 leziz ve sağlıklı Avustralya Cafe ve restaurantı buldum. Bence bayılacaksın.


10. Mandala Organic Arts Cafe

 

4/2558 Gold Coast Hwy, Mermaid Beach QLD 4218

5679 1762

www.mandalaorganicarts.com.au  Instagram:https:@mandalaorganicarts


 

 

Mandala 2011’de açılmış bir vegan restaurant. Kendini %100 hayvansal gıde içermeyen tarifler servis etmeyi amaçlamış. Paketlenmiş menüleri sipariş de edebiliyorsunuz. Ve diğer ilimi çeken güzelliği kaju peyniri, vegan pizza yapmaları.

Restaurant’ta sanata, Sinema gösterim alanı ve canlı müziğe de yer açmışlar. Ufak bir bahçeleri var oradan muz falan toplayıp getiriyorlar. Çocuklar için de neşeli minik vegan pizzalar yapmışlar.

Eğer gidersem diye benim seçimim:

Amazonia Açai Bowl (GF) $12 (açai meyvesi smoothie kasesi)

9. Cardamom Pod, Broadbeach

 

1/2685-2689 Gold Coast Hwy, Broadbeach

0452 218 108

www.cardamompod.com.au  Instagram: (CLICK)

 


Cardamom Pod, menüsünü üçe ayırmış. Yemekler, Tatlılar, İçecekler. Hepsi de vejetaryen ve bitki bazlı yiyecekler.

Protein bliss topları (tatlı), smoothieler, çeşit çeşit sağlıklı salatalar. Hem de uygun fiyatlı olduklarını düşünün. Bunların bir arada olması bence de mucizevi! İlginizi çekmeye başladı mı?

8. Cardamom Pod, Southport

 

Ferry Road Brickworks, Southport

0424251008

www.cardamompod.com.au  Instagram
 Cardamom Pod Southport ise yine leziz bir vegan cafe. Broadbeach’de açılan ilk cafeden sonra Southport’ta da bir şube açmışlar. Bence buradaki menüler daha başarılı görünüyor.İçinde sağlıksız gibi görünen nutellanın da olduğu aynı zamanda protein tozu ile yapılmış pankeklerden tutun da yenilebilen çiçeklerle süslenmiş laktozsuz smoothie kaselerine kadar çeşit varmış.

 

 

7. Blendlove, Southport

 

1/253 Ferry Rd, Southport 

www.blendlove.com  Instagram

 

 

 

CHEESECAKE SEVER MİSİN?

Küp şeklinde yapılmış, onlarca çeşit cheesecake var Blendlove’da. Onlar cheezecake demişler.

Leziz tatları yaratırken gluntensiz, laktozsuz, hayvansal ürün kullanmamaya özen göstermiş Blendlove. Şekersiz tatlılar, tütsülenmiş burgerler, glutensiz pankekler de cheezecake’leri takip ediyor.

Tam tatlı krizinde gidip cafeyi yemelik diyorum.

6. Marie Anitas, Burleigh Heads

 

1863 Gold Coast Hwy, Burleigh Heads

5659 1324

www.marieanitas.com.au Instagram : https://www.instagram.com/marieanitascafe/

 

 

Glutensiz yiyeceklerin olması ilgimi çekti. Eger siz de gluten tüketemiyorsanız listenize ekleyebilirsiniz.  Hamburkerler, kekleri muffinler, ve pankekler yapıyorlar. Hem de g l u t e n s i z ve sağlıklı – YEY!

Marie Anita James, bu leziz Cafenin başındaki kişi şöyle diyor, ‘her geçen gün yeni ve görülmemiş sağlıklı tarifler yaratmak amacım’ ve ekliyor ‘ sağlıklı ve bitki kaynaklı yemeklerin de lezzetli olabileceğini insanlara göstermek istiyorum.

 

5. Goji Granola Bar and Cafe, Clear Island Waters

 

 

7/60 Santa Cruz Blvd, Clear Island Waters 

0414 428 773

https://www.facebook.com/gojigranola/


fotograf: http://www.foodgoldcoast.com.au/goji-granola-bar-cafe/

 

Monica ve Gabriel sağlıklı yemek konusunda güçlerini birleştiren tatlı bir çift granola bar cafeyi açmışlar.

Yukarıdaki granola kasesindeki krema ise hindistan cevizi sütü ve kömür karışımıymış. Bunu da ilk defa duyuyorum açıkçası. Çok sağlıklıymıs bir ara araştırıp size de yazarım!

Monica Gabriel için şöyle diyormuş, ‘ ben sağlıklı yemeyi tercih ediyorum, eşim italyan olduğu için karbonhidrata ihtiyacı var!’

 

 

 

4. Stones Throw, Burleigh Heads

1823 Gold Coast Hwy, Burleigh Heads 

5576 2504

https://www.facebook.com/Stonesthrow4220/

 

Salata ve juice için mükemmel!

 

3. BSKT, Mermaid Beach

4 Lavarack Rd, Gold Coast 

5526 6565

www.bskt.com.au

BSKT diyor ki, sağlıklı yiyen insanlar mutlu olur. Kahvaltılarının içinden avokadolu yumurtaları hoşuma gitti. Türkiye’de hala az rastlanan ikili. nom!

 

2. Raw Espresso, Southpor

Mercato on Ferry, Meron Street, Southport

5571 0357

https://www.facebook.com/rawespressosouthport/

Sağlıklı latte çeşitleri ile öneriliyor. En ilginçleri turp, yeşil çay matcha ve zerdeçal lattesi.

1. Sağlıklı alternatiflerle dolu Caffe Republic, Bundall

Bronberg Plaza, 1/138-162 Slayter Ave, Bundall 

5539 3060

www.cafferepublic.com

Gluten Free, Vegan, Vegetarian, Paleo, No nuts, Low carb, high fat, protein rich, intermittent fasting, heart tick, sugar free, refined sugar free, fructose free, ketogenic, bulletproof, Dairy intolerant, whole grain, grain free, Cheat day, treat day, gym day, date day, ladies lunch, clean eating, juice cleansing…. hangover? 
yani

Sağlıklı ve Glutensiz,

vegan, taş devri diyetine uygun, düşük karbonhidratlı, yüksek yağ oranlı, ya da yüksek proteinli, şekersiz, fruktozsuz, laktoz intoleransı olanlar için, tam tahıllı, kaçamak günü için, gym günü öğünleri, sebze suyu çeşitleri…. Cafe Republic’teki her bir öğünün sağlıklı bir amacı var. Benim favorim sanırım burası. Bir gün görüşmek üzere!

Follow:
Paylaş:
kaynak / source: http://www.goldcoastbulletin.com.au/lifestyle/best-of-gold-coast/best-of-the-gold-coast-reveals-the-top-10-health-food-cafes-as-voted-by-you/news-story/2e5e87fd28227a10e7434d3850a73144