21 Days Healthy Eating (Alkaline) Challenge

“Health is the greatest gift, contentment the greatest wealth, faithfulness the best relationship.”

~ Buddha

EN

I have decided to make a cleanse challenge. It is also for me, I have puffed since the weather got cold and got soaked the water and got acidic. I think we can make it together, I hope you can get involved to me over time with this challenge.

I’m gonna make a 7 day meal plan and We will follow that as an example for 3 weeks. I’ll be so simple and nutritious. I will also planning to share articles and motivational quotes/photography to keep us motivated.

I will make a “What is in Cagla’s Kitchen” post to make you prepared when you go to shopping.

Hopefully 2017 just began and I believe you can make it, we can make it together.

To be more alkaline with this challenge, we will eat more vegetables and plant based. We will take cautions for gluten. You will feel the lightness when you remove gluten from your daily meals. I will share the details with you with posts. 

Last one: to drink lots of glasses of water <3

-TR-

Biz her sabah yeniden doğarız. En Önemli olan bugünkü yaptıklarımızdır.

 Buddha

Alkali 21 gün beslenme üzerine challenge başlatmaya karar verdim. Belki kendi kendimeyim ama olsun. Alkali temizlenme * Temizlenme derken – besin değerleri yüksek – alkali – bol sebze ve bitkisel ağırlıklı olmak üzere sağlıklı, 21 günlük 2017 ye başlangıç.

21 Günlük Alkali Beslenme 

3 hafta boyunca bozmadan sürdürebileceğimiz bir beslenme programı olacak. Ben bu beslenme programını 7 günlük hazırlayacağım. İçinde öğün detayları olacak.

Benim yalnız başıma başladığım bu programa belki sen de katılırsın ve ben çok sevinirim! Benim için yorum bırakmayı unutma lütfen.

Hazırlayacağım öğünler hazırlaması kolay ve besleyici olacak. Kalori ya da miktara odaklı olmak yerine besleyici ve alkali olmasına odaklanacağız. Bu süre boyunca beslenme progamını destekleyici yazılar ve fotoğraflarla motivasyon vermeye çalışacağım.

“Çağla’nın mutfağında ne var?” başlıklı yazımda size yol gösterecek alışveriş listem yer alacak. Böylece markete girdiğinizde kafanızın karışmasını ve orta reyonlara *orta reyonlarda hep sağlıksız şeyler olur – alışveriş yaparken marketin kenarlarından ayrılmayın* yaklaşmanızı istemiyorum.

Yeni umutlarla başlayan 2017de daha sağlıklı bir yaşam tarzına kendinizi yükseltmeliniz ve bence bunu beraber yapabiliriz.

Son olarak bolca su içmeyi unutmamak lazım – havalar soğuduğu için daha az su içtiğinizi duydum!

  • beslenme notlarim tamamen kendi arastirmalarimdan olusmaktadir, bir rahatsizliginiz varsa lutfen ilk once doktorunuza danisin. Bana iyi gelen beslenme tarzi size iyi gelmeyebilir, ya da gelebilir. Siz kendi iyi beslenme tarzinizi kesfederken sadece benim yazilarimdan ilham alabilir ve yola cikabilirsiniz. 

 

Follow:
Paylaş: