Festive Wrapping Inspiration (with tips)

Konu hediyeleri paketlemek ve süslemek olduğunda bunun üzerine fazlaca yöntem var. Ben bahcede ne varsa kullaniyorum mesela. Evde de ne varsa kullanabilirsin aslında. Kaplama yüzeyini sade tutarak – doğadan parçalar – keten kurdeleler – mat renkte bantlar (gri-beyaz-krem) – hasır ipler kullanabilirsin. Ayrıca kurutulmuş portakal dilimleri – tarçın çubukları da oldukça hoş duruyor paketlemeler üzerinde.


Her zaman kahverengi kese kağıdını kullanmayı sevmişimdir. Kurabiyeleri içine doldurduğum sonra hemen bir kurdele ile bağlayıverdiğim.Son zamanlarda beyaz ve desenli kaplama kağıtları da hoşuma gidiyor fakat beyaz her zaman ilk seçeneğim olabilir.

1.Desenli Bantlar

Sade – çiçekli – yazılı bantlar. Polaroidleri ya da not kartlarını palete iliştirmek için de şık bir yöntem. (https://www.ikea.com.tr/urun-katalogu/ev-dekorasyonu/kagit-ve-kirtasiye-urunleri/f70135/hediye-paketi-kagidi.aspx)

 

2.Desenli ipler

Bu ipleri uzun zamandır arıyordum. Ikeaya yılbaşında önce gittiğimde rastladım. Hediye paketlerini sardığım gibi paketleme kağıdı kullanmadan kurabiyelerin – bardakların vs hediye edileceklerin üzerine direkt olarak sarıyorum. Daha çok sade Scandinavian tema içinde paketlemeyi seviyorum.

3.Beyaz paketleme kağıdı

Hiçbir zaman eskimeyecek – en sade ve en minimal görünen. Tabii ki de beyaz kağıtlar. Ayrıca beyaz kaplamaların üzerine ağaç dalları eklediğimde görüntüsü uyumlu oluyor. yani herkesin dolabinda kesinlikle bulunmali!

4.Keten Kurdeleler

Annemle beraber bazen sabun yapıyoruz. Daha önce bahsetmemiş olabilirim. Bu son yaptığımız pasta dilimi şeklindeki sabunları hediye etmek için seçtim. Hasır ipler ve kurdeleler ile sardım.

5. Kuru Yapraklar

İplerle sarıp – kağıt bantlarla ya da mandallarla tutturabilirsin. Yaprakların kalın olması kırılmamalarını sağlayabilir. Yaş yapraklar – ince çam ağacı dalları da kullanbilirsin.

6.Kağıt Şeritler

Bunları ben hazır olarak almıştım ancak gazete ya da desenli dergi sayfalarını şeritler halinde kesip şeffaf bant ile birbirine ekleyerek aynı şekilde kullanıyorum.

7.Alternatif olarak tschibo paketleme kiti

Eğer paketlemek yapmak için aklında bir tema fikri yoksa ya da vaktin az ise bu kit tam senlik. İçinde iki çeşit kese kağıdı paketi hemen içini doldurmalık. Paketin içinde ilave olarak ip – stickerlar – yaprak desenli not kartları var. (http://www.tchibo.com.tr/hobi-urnleri-c400064406.html)

 

Ben saatlerce bir şeyleri kaplayabilirim. Bazen sebepsiz yere hoşuma giden hediye etmek istediğim şeyleri kaplıyorum. Evire çevire fotoğraflarını çektikten sonra ancak rahatlıyorum. hahaha kulağa ilginç geliyor olabilir.

paketlemekten ve hediye vermekten benim kadar hoşlanıyor musun? 

Follow:
Paylaş: