Flat Belly Blueberry Smoothie

[amd-yrecipe-recipe:3]

 

The Best part of this smoothie is it tastes amazing. A little sourness and sweetness of banana. Chia seeds are great source of protein. 1 tablespoon of chia seeds nearly contains 4 grams of protein. If you are willing to consume fiber, blueberries are well fit. But frozen fruit losing its fiber so you can choose fresh ones.

Second Day’s breakfast was smoothie and fruity slices. I hope you also enjoyed your breakfast today, drop me a line what have you eaten today?


Malzemerler: 1/2 bardak yaban mersini, 1/2 donmus mus, 1/4 bardak sut ya da 2 yemek kasigi yourt, 1 cay kasigi tarcin, 1 yemek kasigi chia tohumu, 1 dilim ananas ——-> Blender ile BBBBZZZZZT!

Bu smoothie’nin en iyi kısmı tadının müthiş olması. Düz bir karın için yaban mersini Smoothisini tavsiye etmemin sebebi içindeki lif – protein – antioksidanlar. Biraz ekşilik ve muzun tatlılığı.

Chia tohumları bitkisel protein kaynağıdır. 1 yemek kaşığı chia tohumu yaklaşık 4 gram protein içerir.

Eğer lif ihtiyacın varsa yaban mersini gibi meyveleri diyetine ekleyebilirsin. Donmuş meyvelerin bazıları lifini kaybedebiliyor bu nedenle donmamış tercih ederseniz daha lifli olacaktırç Aynı zamanda pişmiş sebzeler de lif kaybediyor.

Bugün kahvaltıda ne yediniz bana yorum olarak bırakırsanız çok sevinirim ?

 

 

 

Follow:
Paylaş:
all photographs taken by Cagla Gulsah Kabaca